header kyt

Před objednávkou kurzu se přihlas ke svému účtu. Nemáš? Vytvoř si


Pozor! Objevily se poruchy (po nějaké aktualizaci systému). Pokud by to s Tebou „nemluvilo” (registrace, objednávka kurzu, zpráva z formuláře), napiš zprávu tudy?

Harmonická kuchařka

Cena: 5 850 CZK
Zbývá míst: 7
Množství:

Výjimečná akce! Nepro**rte to :-))

Harmonická kuchařka s Petrem Rímským
16. - 19. 11. 2023 Orlické hory

Harmonická kuchařkaTohle je skutečně výjimečná akce, která má za účel pochopit základy harmonie. Harmonií ovšem nemyslíme jen pouhé přiřazení správných či možných akordů k nějaké melodii, ale celou řadu dalších dovedností. Především správné spojování akordů, hezké vedení jednotlivých hlasů harmonie, basová linka atd.

Pochopení harmonie se dá využít nejen při hraní na kytaru nebo jiné zejména vícehlasé nástroje, ale například i k aranžování vícehlasů v kapele, rozdělení partů jednotlivým nástrojům a podobně.

Co už je dobré umět

Především hudební nauku. Pokud možno prakticky, tak jak si s ní hrajeme na každé kytarovce. Neučíme se tam nazpaměť fis, cis, gis, dis..., ale jednoduché souvislosti. Ti, kdo tam jezdívají, vědí, že kompletní hudební nauku zvládáme za několik odpoledních káv.

Výhodou je i znalost not, ale stejně jako u nauky to vůbec není podmínkou. Noty jsou jen způsob zápisu, který je muzikantsky celkem univerzální. Ale vystačíme si i s písmenky a prsty.

Schopnost alespoň základů hry na nástroj. Nejde o virtuozitu, ale když si řekneme zahraj tyhle dva či tři tóny, tak aby je někdo nehledal dvě minuty... Nemusí to být nutně kytara, použít můžeme po dohodě například i klávesy. Jednohlasé nástroje (flétna, klarinet...) případně také. Hojně využijeme vlastní zpěv.

Letní kytarovka 2015 09 web

Co se tam bude dít

Sjede se dobrá parta, uděláme si seznamovací večírek, abychom se přestali bát svých vlastních strachů a trém. Zahrajeme si, pokecáme, co kdo známe a chceme, domluvíme si program tak, aby nám všem vyhovoval. Nikdo neumí všechno, ani my, protože harmonie je i přes některé zákonitosti především tvůrčí disciplína. Není tedy čeho se bát, budeme společně, ve skupinkách i individuálně vymýšlet a hrát si.

Každý si odnese spoustu nových zkušeností a znalostí, hlavně však celoživotní hračku se nepřeberným množstvím možností. Společně si také jen tak zahrajeme s novými přáteli a odpočineme v krásném prostředí na horách.

DSCF0619

Co se tam ještě děje

Po večerech, které jsou samozřejmě hrací, se budeme dále poznávat a zkoušet při hraní harmonické výlety. A některý den se třeba aspoň chvíli projdeme, abychom z toho nezblbnuli, a užili si trochu čas v krásném prostředí na horách s novými přáteli.

Letní kytarovka 2015 35 webJestli máš návrh na nějakou „mimoškolní” zábavu nebo nás dokonce něco zajímavého naučíš, dej vědět, bude nám všem jistě potěšením. Může to být třeba hvězdářský dalekohled, soutěž v pletení šály, noční bojovku... Cokoli zajímavého, co nás pobaví, poučí, nebo je to fajn ptákovina a na chvíli nám dá příjemně odpočinout od kytar a hudební nauky :-).

Co je dobré mít s sebou

Určitě kytaru, případně jiný nástroj podle domluvy :-). Ale není to povinné. Hodí se taky stojan na kytaru, náhradní struny a podobně. Své zpěvníky či noty... Nahrávky něčeho, co nemůžete rozklíčovat. Nějaký notýsek nebo papíry, tužku a gumu. Notový papír není k zahození, pokud trochu umíš noty. Osobní věci a oblečení na pár dní na horách, kde může být i chladno! Hygienické potřeby, případné léky.

Co s sebou mít nemusíš

Spacák ani konzervy nepotřebuješ, o ubytování a dobré jídlo je postaráno v dostatečném množství, pokud ti neříkají Otesánek. Budeme baštit jídla jako od maminky. Když budeš chtít udělat ostatním radost vlastnoručně upečenými buchtami, pochlubit se něčím vypěstovaným nebo něčím jiným dobrým či zajímavým, tak to udělej :-).

Často kladené otázky

Některé často kladené otázky jsme soustředili sem. Možná by tě některé odpovědi zajímaly, nebo položíš vlastní otázku.

Facebook událost tady
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support